AKTUALNOŚCI

Proszę o wcześniejszą rejestrację wizyt pod numerem +48 532 353 926

 

Przyjmuje:  wtorek i czwartek 16:00-20:00

 

Od grudnia przyjmuję na ulicy Wolności 27C

Prowadzę ciąże niskiego jak i wysokiego ryzyka. Powikłane chorobami ciążowymi jak cukrzyca ciążowa, hipotrofia płodu i inne. Dużą wagę przywiązuje do profilaktyki poronień jak i porodów przedwczesnych. 

Dzięki nowoczesnemu aparatowi ultrasonograficznemu możliwa jest dokładna diagnostyka ciąży. Od badania przezpochwowego na jej początku umożliwiającego wczesne stwierdzenie prawidłowego rozwoju ciąży. Poprzez badania przybrzuszne w bardziej zawansowanej ciąży z opcją 4D jak i rejestracją badania na pendrive (pamięć USB). Kończąc na badaniu ultrasonograficznym długości szyjki macicy. ULTRASONOGRAFIA 

W I trymestrze możliwe jest u mnie precyzyjne określenie ryzyka trisomii płodu ( ryzyka zaburzeń chromosomalnych u dziecka takich jak zespół Downa, Patau czy Edwardsa). Na badanie to składa się badanie ultrasonograficzne z pomiarem przezierności karkowej (także pomiar przepływu przez przewód żylny, zastawkę trójdzielną, oznaczenia kąta twarzowego oraz kości nosowych), badania biochemiczne: PAPP-A oraz wolna podjednostka B-HCG (badanie krwi). 

W II trymestrze ciąży wykonuje USG, podczas którego dokładnie ocenia się anatomię płodu. Umożliwia ono stwierdzenie prawidłowości rozwoju płodu. Oceniana jest miedzy innymi: mózgowie, pokrywa czaszki, twarzoczaszka, kręgosłup, śródpiersie, budowa serca płodu, ciągłość powłok brzusznych, żołądek, nerki, pęcherz moczowy, kończyny, łożysko oraz pępowina. Sprawdzam także ilość wód płodowych oraz długość szyjki macicy.

 W trzecim trymestrze USG wykonuję w sposób podobny jak w drugim zwracając szczególną uwagę na prawidłowe wzrastanie płodu jak i jego dobrostan.